sub 1
sub 2

KONTAKT

12.02.20
Nie zgub miłości....
Dojrzała miłość objawia się jednością. Dojrzała miłość nic nie komplikuje, szuka rozwiązań. Dojrzała miłość, to Ty i Ja. Poczuj ją w sobie... Czy czujesz? więcej»

16 FRIDAY NADCHODZĄCE
WARSZTATY
I WYKŁADY

01-27-2018

Carpe Diem

Carpe Diem
Jest tyle sytuacji, które mnie zadziwiły w ostatnim czasie. Tyle wspaniałych przeżyć, które otworzyły moje serce. Kiedy kierujemy się w życiu sercem popełniamy mniej błędów.

Szczególnie dla nas samych. W tym życiu obecnym powinniśmy zwrócić większą uwagę na nasze relacje z samym sobą. Starać się naprawiać to, co w nas jest złe. Tak, aby w przyszłym życiu było mniej do naprawienia i przepracowania. Aż dojdziemy do takiego etapu, że sami poczujemy się silni i będziemy nauczycielami słabszych od nas.

Intencja bycia dobrym człowiekiem jest w każdym z nas. Pozwalamy czynnikom zewnętrznym ingerować w nasze życie i to nas gubi. Nasze niezaspokojone pragnienia opanowują nas i stajemy się niewolnikami sytuacji, które sami wyznaczamy. Trzeba pamiętać, że szczęście jest w naszych sercach. To nie jest stan, który zależy od czynników zewnętrznych. Obojętnie gdzie będziemy zawsze w sercu mamy radość życia. Miłość do świata i ludzi. Czynienie dobra powinno być naszą drugą naturą.

Miłość? Kiedy miłość jest w naszych sercach wszystko jest możliwe. Miłość rodzi kreatywność, a ta z kolei daje nam zadowolenie w życiu zawodowym, co przeradza się w posiadanie stanu naszego bogactwa. Każdy człowiek ma określony status społeczny. Dąży do wyznaczonych celów. Pożąda rzeczy i przygód, które ukształtowały go w dzieciństwie.

Wielką przygodą w życiu każdego człowieka jest miłość. Miłość do rodziców, potem do męża/żony, potem dzieci, całego świata. Im więcej wykształcimy w sobie pozytywnych emocji dla bliźnich, tym bardziej zbliżymy się do Boga. Bóg jeden wie, co jest dla nas dobre. Która miłość jest właściwa. Każde uczucie uczy nas czegoś. Każde jest stopniem do poznania samego siebie. Kształtuje naszą osobowość. I kiedy przychodzi następne jesteśmy bogatsi o zdobyte doświadczenie.

Człowiek jest, jak biblioteka. Każdego dnia życie zapisuje jedną kartkę. Pod koniec życia jesteśmy wielką księgą. Kiedy umiera starzec – to tak, jakby umarła cała biblioteka. Odchodzi jego historia. I choć narodzi się na nowo jego dusza, to ciało ma formę tylko raz.

Dlatego trzeba szanować swoje ciało, bo w takiej formie przychodzi do nas tylko raz. Jest jedyne i wyjątkowe. Każdy człowiek, który zrozumie istotę swojego obcowania tu na ziemi, nie zmarnuje już ani chwili swojego życia. A zatem, kochajmy siebie. Kochajmy życie. Szanujmy czas. Szanujmy drugiego człowieka. Doceniajmy jego uczucia. Wsłuchujmy się w głos naszego serca. Słuchajmy i usłyszmy.

Napełnijmy serca spokojem, a wówczas wszystko jest proste. Pozbawione lęku i dystansu do spraw, które nie są tak istotne. Nauczmy się selekcjonować naszą postawę wobec życia. Bądźmy naturalni. Kochajmy i akceptujmy siebie.

Carpe Diem... To motto jest wyznacznikiem naszego szczęśliwego życia. Czy wypowiadamy je co rano? Czy rozumiemy co oznacza? Czy tylko powtarzamy coś, jak wiele słów, których znaczenia nie rozumiemy do końca.
Poświęćmy jeden dzień na przyglądanie się słowom, które wypowiadamy. Zanim wyrzucimy coś z naszych ust, zastanówmy się, co to jest, jaką formę dla nas, o nas mówi i co oznacza dla słuchacza. Trudne, prawda? A jednak tak skomplikowana forma komunikacji pokażę nam w ciągu jednego dnia, ile razy słowami możemy kogoś źle ocenić, skrzywdzić. Kiedy zrobimy selekcję naszego wypowiedzi, sami będziemy mieć czystą głowę, duszę. Odzyskamy wiarę w siebie, bo sens naszego myślenia zmieni się. Życie bez oceniania naszych i cudzych postaw jest łatwiejsze. Zapisujmy codziennie, to, co jest dla nas istotne.