sub 1
sub 2

KONTAKT

12.02.20
Nie zgub miłości....
Dojrzała miłość objawia się jednością. Dojrzała miłość nic nie komplikuje, szuka rozwiązań. Dojrzała miłość, to Ty i Ja. Poczuj ją w sobie... Czy czujesz? więcej»

16 FRIDAY NADCHODZĄCE
WARSZTATY
I WYKŁADY

08-10-2019

Damian

Damian
Kiedy twoje dziecko postanawia zrobić w życiu coś, czego ty nie rozumiesz, to ogarnia ciebie panika.

Damian urodził się w siódmym miesiącu, wcześniak - astma, okulary, problem z kolanami. Przez 15 lat inhalatory, sterydy, etc. 10 lat szkoła Muzyczna Presto Lucyna Gawińska. Ze sportów to tenis i pływanie dla zdrowia. Zima narty dla podleczenia astmy. I nagle...

- "Mamo, wystartuje w IronMan"
- Ha, ha, czy ciebie... rozum opuścił?
- Zaczynam treningi, mam rok czasu do przygotowania.

Ok, przejdzie mu - pomyślałam... I nie przeszło. Trzykrotnie ukończonył IronMan. Przy treningach do pierwszego podpowiadam - skup się na oddechu, medytuj, módl się, pracuj siłą woli, głową...

- Mamo, daj spokój!

Przy trzecim, trzy dni temu:

- Mamo, tylko mi nie mów nic negatywnego, bo ja już pracuję nad pozytywnym nastawieniem i oddechem. Przygotowuję głowę.

Nigdy nie wiemy, co będzie. Nigdy nie wolno nam osłabiać działań naszych dzieci. Trzeba akceptować ich wybory i wspierać. Tylko i aż tyle! Kiedy urodziłam wcześniaka, pomyślałam - co teraz? I cudowna pani doktor powiedziała do mnie:

- Teraz proszę zawsze od niego wymagać dwa razy więcej, jak od dziecka urodzonego o czasie. Od trzeciego miesiąca podawać banana na budowę kości (potas) i sok z pomarańczy (witamina C). Do piątego roku życia gotować oddzielnie dania z małą ilością soli. Podawać soki zrobione własnoręcznie, nie te z kartoników.

Dzisiaj wiem, że wszystkie działania miały sens. Dzisiaj wiem, że mój syn to ogromna siła charakteru. Ma taką moc w sobie, która daje mu power! Smakował w życiu wszystkiego: podróże, gra w tenisa, gra na instrumencie, narty, pływanie, fotografia, wspinaczka. Ten mały chłopiec biegający z inhalatorem, który podczas pierwszego turnieju tenisowego zemdlał na korcie, dzisiaj kończy wspaniale pływanie, jazdę na rowerze i bieg w jednym dniu.

Nigdy nie wiesz, jak silny jest twój umysł, czy umysł dziecka. Dlatego powtarzaj do dziecka po 1000 razy to samo, nawet, jeśli wydaje ci się, że ono nie słucha. Dawaj dziecku siłę do działania i wspieraj jego wybory. Nigdy nie okazuj zwątpienia, bo ono jest w tobie - to twoje uczucie - sama z nim walcz. Nie osłabiaj. Ja wiem, że to nie jest łatwe. Zmienić swoje przekonania i nawyki myślowe. Puść dziecko do świata! Dodawaj mu skrzydła! Taka jest rola rodzica.

Napisałam o tym, bo też macie dzieci. Dawajcie im skrzydła! Wspierajcie, jak tylko możecie. One same wiedzą, co jest dla nich dobre!

Dumna Mama

Damian Dorosz FB