sub 1
sub 2

KONTAKT

12.02.20
Nie zgub miłości....
Dojrzała miłość objawia się jednością. Dojrzała miłość nic nie komplikuje, szuka rozwiązań. Dojrzała miłość, to Ty i Ja. Poczuj ją w sobie... Czy czujesz? więcej»

28 SATURDAY NADCHODZĄCE
WARSZTATY
I WYKŁADY

11-26-2017

Empatia. Z czego wynika jej brak w naszym życiu?

Empatia. Z czego wynika jej brak w naszym życiu?
Empatia to umiejętność zrozumienia innych ludzi oraz zdolność współodczuwania z nimi ich uczuć i emocji.

Empatia, obok asertywności jest jedną z dwóch podstawowych umiejętności wchodzących w skład tzw. inteligencji emocjonalnej. Duże zdolności empatyczne posiadają osoby charyzmatyczne. Brak empatii wynika z braku akceptacji i wiary w siebie. Ma na to wpływ także nasze wychowanie, dom rodzinny, kręgi społeczne w jakich żyjemy, status społeczny, dążenie do doskonałości. A także braku pielęgnowania w sobie dziecka i pozytywnego myślenia.

Jaki jest sposób na ćwiczenie empatii?

Wyraź empatię w pierwszej osobie do siebie: kocham moją skórę, moje zmarszczki, włosy, nos, oczy, akceptuje siebie i to kim jestem, zaopiekuję się sobą w każdej sytuacji, kiedy zajdzie taka potrzeba. Codziennie powtarzajmy sobie: "Uwielbiam spędzać czas wolny sam ze sobą i nie nudzę się. Doceniam wszystko, co mam i tworzę moje życie z tego, co mam – dostosowując sytuacje do moich oczekiwań."

Kiedy oczekiwania przerastają nasze możliwości nie możemy być szczęśliwi. A nieszczęśliwy człowiek nie jest empatyczny. Empatia, to wczucie się w cudzą sytuację i zrozumienie jej... ale najpierw starajmy się całkowicie z miłością zrozumieć swoją sytuację. Jeśli zaś jej nie akceptujesz, to ją zmień! Nie oczekuj od innych, że będą rozumieć twoją sytuację, kiedy ty sam jej nie rozumiesz. Buduj z tego, co masz. Korzystaj z przyjaźni prawdziwych i oddanych ci osób. Jeśli czujesz, że ktoś nie jest dla ciebie źródłem pozytywnej energii to nie kontaktuj się z nim przynajmniej przez jakiś czas.

Czym jest empatia w związkach?

Zaakceptowaniem drugiej osoby taką, jaka ona jest – bez chęci zmiany. Sałata nie może być różą! Róża nie może być pomarańczą! A i jedno i drugie i trzecie jest nam potrzebne. Dlatego ty też jesteś potrzebny światu. Taki jaki jesteś. Jestem pełna empatii dla ciebie i chcę przekazać ci wszystko co wiem, abyś mógł dokonać zmian i udoskonalić swoje życie. Kochać świat i ludzi. A przede wszystkim być szczęśliwym! Wysyłam ci moją miłość i pamiętaj, że jesteś tu i teraz!

Hej! Hej! Wierzysz, że Bóg ciebie stworzył na swoje podobieństwo? To dlaczego nie wierzysz, że jest w tobie cząstka Boskości? Dlaczego nie celebrujesz każdego dnia, jak najpiękniejszego daru?! O Bogu myślisz z szacunkiem, godnością, respektem. A ty?! Kim ty jesteś? Jak siebie oceniasz? Popatrz teraz w lustro – czy chciałbyś, aby inni widzieli w tobie marność, którą ty widzisz?

Na szczęście tak nie jest, bo my patrząc na ciebie myślimy o pozytywnych cechach. Dostrzegając w tobie dobro i człowieka! Człowieka, którego ty sam niejednokrotnie nie dostrzegasz w sobie. Pomyśl o tej dewizie życia: To, jak się czujesz ma wpływ, jak oceniają ciebie inni. To, jak szanujesz siebie wpływa na szacunek innych względem ciebie! Jeśli chcesz być zdrowy to żyj, jak człowiek zdrowy. Chcesz żyć luksusowo stwórz luksusowy dom. Chcesz być elegancko ubrany – wykreuj własny styl. Dbaj o siebie, to nic nie kosztuje. Tańcz, śpiewaj, maluj! Wszystko czego pragniesz jest w zasięgu twoich możliwości.

Wiesz jakie jest najczęstsze marzenie ludzi? Marzenie o miłości! Miłość nie zna granic wieku. Wszystko czego potrzebuje to pielęgnacji. Zakochaj się! Kochaj i bądź kochana!

Czym jest obłuda emocjonalna? To przede wszystkim oszukiwanie siebie. Zabieranie sobie energii do życia. Dlaczego Zobacz, kiedy żyjesz w prawdzie i masz czystą intencję, to zawsze czujesz się znakomicie. Jesteś w stanie osiągnąć wszystko. Jeśli zaś twoja intencja jest nieczysta, to masz wiele przeszkód aby osiągnąć swój cel, szczególnie dotyczy to sfery miłości, partnerstwa i biznesu. Bez względu na to, jak ciężka jest droga do szczęścia w związku – w końcu będzie on wspaniały – o ile twoja intencja jest jasna – bez skazy poczęta.

Poczuj siebie!